szczeniaki 2022

Szczenięta ur. 09.08.2022

Właśnie odchowujemy szczeniaki urodzone 9 sierpnia 2022 roku.
Mamy pięć piesków i jedną suczkę.
Miot jest bardzo wyrównany, szczeniaki silne od pierwszej sekundy życia na tym świecie i rozwijają się książkowo.
Wszystkie szczenięta urodziły się bez wad, są wzorcowej budowy i spodziewam się, że wyrosną na charciki o eleganckiej aparycji, tak jak rodzice i dalsi przodkowie, wśród których są Zwycięzcy Świata i Europy.
Mama jest silną, pewną siebie i przebojową suczką, a tata to spokojny, zrównoważony i bardzo przyjacielski pies.
Zgodnie z badaniami DNA rodziców szczeniaki są wolne od zachorowania na dysplazję szkliwa, zaćmę, PRA. Oboje rodzice posiadają certyfikaty badań oczu, serca, kolan i są zdrowe. Ponadto mama jak i ojciec są wolni od color dilution alopecia oraz alergii. Mama przed kryciem przeszła badanie kliniczne, badanie krwi i została profilaktycznie odrobaczona. 
Szczenięta przed wydaniem ich nowym rodzinom przechodzą badania zdrowotne:
- serca
- oczu
- na obecność pasożytów
- dwukrotne badanie kliniczne (w 6tym i 9tym tygodniu)
Jesteśmy zdecydowanie PIERWSZĄ hodowlą charcików włoskich w Polsce, która robi tak szeroki zakres badań swoim szczeniętom zanim opuszczą hodowlę. 
Jest dla mnie kwestią oczywistą, że hodowca powinien wydawać zdrowego szczeniaka, więc wszystkie moje szczenięta od pierwszego miotu w 2011roku przeszły dokładne badania przed wyjazdem do swoich domków.
ZAWSZE na pierwszym miejscu stawiam zdrowie moich psów.

Kontakt w sprawie szczeniaków: stupormundi.pl@gmail.com  +48505151217

Stupor Mundi SATISFACTION  / ZAREZERWOWANY
charcik wloski szczeniaki

Stupor Mundi SOPHISTICATION ♂ / DOSTĘPNY
charcik wloski szczeniaki

Stupor Mundi SENSATION / SPRZEDANY - Polska
charcik wloski szczeniaki

Stupor Mundi SENTIMENTUM / ZAREZERWOWANY
charcik wloski szczeniaki

Stupor Mundi SERENITY / ZAREZERWOWANY
charcik wloski szczeniaki

Stupor Mundi SURPRISING / SPRZEDANA - Dania
charcik wloski szczeniaki

Wspaniali Rodzice:

Lux Loral DOMENICO DONATELLO

EUROPENAN JUNIOR VICE WINNER 2019
 International Beauty Champion
Baltic States Champion
Latvian Champion
Lithuanian Champion
Estonian Champion
Russian Champion
Baltic Junior Champion
Latvian Junior Champion
Estonian Junior Champion
Lithuanian Junior Champion
Baltic Winner 2019
Latvian Junior Winner 2019
Latvian Sight. Cl Jun Winner 2019
Vidzemes Cup W2019

3 x LV JUN CAC, EST JUN CAC, LT JUN CAC, LV CAC, LT CAC, 2xEST CAC, LT Winner, 5xJUN BOB, RUS CAC, 3xCACIB, 10xBOB, 2xBOO, 5xBIG-2, BIG-3, BIG-5, JUN BEST IN SHOW-1 SPEC, 2xJUNIOR BIS-3 SPEC, BEST IN SHOW SPEC-1, BEST IN SHOW-4 SPE

oczy:
 zdrowe

PL 0/0 
FEH: N/N czysty
PCAG: N/N czysty 

Stupor Mundi IMPOSSIBLE IS NOTHINGoczy: zdrowe
serce: zdrowe
PL 0/0
FEH: N/FEH nosiciel, pies jest zdrowy
PCAG: N/N czysty
PRA-IG1: AabbCcDDEE


    
Domenico Donatello jest bardzo eleganckim psem o wyrazistych liniach. Bardzo spokojny i opanowany, niesamowicie zrównoważony temperament. Wybitny pies niesamowicie utytułowany o tak samo wybitnym pochodzeniu. 

 Nikita to elegancka sunia o pięknych opływowych liniach. Ma idealne proporcje i doskonałe kątowania, głęboką, pojemną klatkę piersiową z wydatnym przedpiersiem. Jest doskonałą suczką hodowlaną, ponieważ nie posiada wad, które ewentualnie mogłaby przekazać szczeniętom. Po mamie i babci bardzo żywiołowa, z wiecznie uśmiechniętym pyszczkiem.
 
Rodowód (kliknij aby powiększyć)


Szczeniaki w naszej hodowli pojawiają się rzadko, ponieważ nasza hodowla nie jest duża i nigdy taka nie będzie. Mioty planujemy tak, aby móc całą naszą uwagę i czas przeznaczyć na staranne wychowywanie szczeniąt od pierwszego dnia ich życia. Rodziców dobieramy analizując wstecz ich rodowody i używamy do hodowli tylko te psy, które bardzo dobrze znamy. Wg mnie jest to zbyt duże ryzyko aby decydować się na krycie psem, którego znamy jedynie ze zdjęć. Celem mojej hodowli jest powoływanie na świat psów zdrowych zarówno fizycznie jak i psychicznie, stąd decyduję się na krycia tylko dobrze mi znanymi psami. 

Szczeniaki w naszej hodowli od pierwszego dnia życia przechodzą program socjalizacji opracowany zgodnie z etapami rozwoju i dostosowany do specyfiki rasy.  

Szczeniaczki wydajemy Nowym Rodzinom najwcześniej w 10tym tygodniu życia. W 9tym tygodniu przypada drugie szczepienie i szczenię potrzebuje minimum kilku dni przerwy, aby móc zmienić środowisko. Ponadto po drugim szczepieniu maluszki poddawane są ostatniemu badaniu lekarskiemu oraz testom zdrowotnym - po tych formalnych procedurach mogą zmienić dom. Jeśli stwierdzę, że szczenię potrzebuje więcej czasu pobyć w hodowli - zostaje wydane właścicielom odpowiednio później. 

Szczeniaczek przekazywany jest Nowej Rodzinie z pakietem startowym zawierającym wszystko to, co potrzebne na pierwsze dni w nowym domu, z książeczką zdrowia, z metryką ZKwP, z instrukcją obsługi - Charcikoprzewodnikiem, zachipowane i zarejestrowane w bazie Safe Animal, wyposażone we wspaniałe geny, starannie wychowane i wstępnie przygotowane do życia w wielkim świecie. 

Mama w ostatnim tygodniu ciąży 😇


Pierwszy tydzień


Drugi tydzień

Trzeci tydzień

Popularne posty