2016

2016-11-06
Międzynarodowa Specjalistyczna Wystawa Chartów na Słowacji

 
4 listopada odbyła się Specjalistyczna Wystawa Chartów organizowana przez Słowacki Klub Charta. Do sędziowania charcików włoskich zaproszono panią sędzię z Włoch: Bitte Ahrens Primavera, hodowczynię charcików włoskich, chartów angielskich whippetów i greyhoundów oraz bracco italiano pod przydomkiem Sobers. Sobers to hodowla wielopokoleniowa, charciki włoskie z przydomkiem Sobers znajdują się w rodowodach wszystkich europejskich charcików, babcia Bitte to znakomita hodowczyni wspaniałych charcików włoskich, a Bitte już jako mała dziewczynka miała okazję uczyć się tajników hodowania. Doświadczenie Bitte Ahrens jest widoczne podczas jej pracy w ringu - znakomite podejście do psów, ja uwielbiam Jej styl sędziowania: dokładny, surowy oraz Bitte zawsze głośno i wyraźnie tłumaczy swoje uzasadnienie oceny. Więc gdy zobaczyłam kogo Słowacki Klub Charta zaprosił do sędziowania powiedziałam sobie "muszę tam być" i... pojechałam. Nie było łatwo - 1800km do przejechania w dwa dni. I teraz, już po powrocie bardzo cieszę się, że pojechałam. Wystawa zorganizowana wspaniale, bardzo mili, przyjaźni wręcz ludzie, sam pobyt na wystawie minął w cudownej atmosferze. Natomiast na sędziowaniu nie zawiodłam się - bardzo surowe, no cóż nie dla każdego było to miłe. Pani sędzia każdego charcika oglądała dokładnie i wytykała wady, jeśli znalazła... nie obyło się bez dyskwalifikacji... na koniec głośno omawiała cechy sędziowanego psa oraz uzasadnienie swojej oceny. Obserwowanie Bitte w pracy oraz przede wszystkim móc jednocześnie patrzeć na psa i słuchać opinii na jego temat wygłaszanej przez eksperta - to nieoceniona lekcja dla mnie jako hodowcy. Dodatkową wartością jaką przywiozłam ze Słowacji to wspaniały prezent od czeskiej hodowczyni - najnowsza książka jej autorstwa o charcikach włoskich, świeżo wydana, w miniony czwartek wyszła z drukarni - "Italsky chrtik. Aristokrat s dusi klauna". 


 Ze względu na nawał obowiązków nie mam czasu na aktualizacje strony, a miniony miesiąc minął nam pod znakiem samych sukcesów! Niedługo nadrobię zaległości z nowościami. Obiecuję!

 
 2016-10-29
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Poznań
Nominacja na Crafts 2017

Wspaniałe wieści z dzisiejszej wystawy w Poznaniu! Stupor Mundi D'ARTAGNAN najlepszy w swojej klasie!
Ten cudowny chłopak wygrywając w mocnej stawce otrzymuje tytuły Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie oraz Nominację na Crafts 2017.
W takim o to wspaniałym stylu D'ARTAGNAN ukończył dzisiaj młodzieżowy championat!
 Ogromne gratulacje dla właścicieli! Bardzo, bardzo jesteśmy dumni :-) 

 2016-09-26
Bercik na szkoleniu2016-09-22
Clara

Clarcia (Stupor Mundi KAIYAH) jest charcikiem włoskim , który pomaga swoim właścicielom w pracy. W dni powszednie jeździ do firmy by pełnić tam rolę kierowniczki. Od czasu do czasu przeprowadza kontrole jakości:2016-09-21
Branneth
 
Najświeższe zdjęcia urodzonej u nas charciczki włoskiej, malutkiej BRANNETH (co znaczy "dostojna", "szlachetna"). Słodka Brani aktualnie mieszka w Danii ze swoją cudowną rodziną. 

charcik włoski szczeniaki

charcik włoski szczeniaki

charcik włoski szczeniaki

charcik włoski szczeniaki


2016-09-14
Kto pokocha Bercika?
 
Stupor Mundi BERTHON urodzony 25.06.2016. Przepiękny, czysto błękitny 11 -to tygodniowy charcik włoski o elfim imieniu, które znaczy "śmiały". Maluszek po domowemu, po prostu - Bercik. Klon Natanka - bardzo przyjazny, o ujmującym, wesołym charakterze, z zawsze śmiejącym się pyszczkiem. Z elegancką, charcią głową, efektownym ruchem i o doskonałych proporcjach. 
Chłopczyk zarezerwowany był długo, bardzo długo przed narodzinami - w lutym 2016 r. Niedoszły właściciel z niecierpliwością czekał na narodziny, a później na moment gdy maluch będzie gotowy do odbioru. Niestety w wyniku nieprzewidzianych okoliczności w tej chwili ta osoba nie może wziąć do siebie charcika i z bólem serca musiała odwołać rezerwację oraz zrezygnować z charcikowych planów na ten rok.... W ten oto sposób Bercik aktualnie czeka, aż ujawni się jego właściwy, docelowy dom. Ten na zawsze.
Bercik jest niesamowicie całuśnym i kochliwym charcikiem. Nie schodzi z kolan, wtula się w nas non-stop. Będzie bardzo uczuciowym towarzyszem, nieodstępującym swego właściciela na krok

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

 2016-09-04
Pierwszy wystawowy weekend Stupor Mundi DOREEN 

Dziś otrzymałam przepiękne zdjęcie wspaniałej Stupor Mundi DOREEN z jej pierwszego wystawowego weekendu.
18 sierpnia na wystawie organizowanej przez Susque-Nango klub sędziowana przez uznanego sędziego Eugene Blake'a  Doreen została wybrana Najlepszą Suką w rasie i rozpoczęła swoją drogę do otrzymania tytułu championa.

 Na poniższym zdjęciu Doreen ze swoją właścicielką.2016-09-03
ADMIRON

Stupor Mundi ADMIRON, trzecie szczenię charcika włoskiego z naszego najmłodszego miotu, jest już cały i zdrowy w swoim nowym domu na Węgrzech. Ten niesamowicie przystojny chłopak mieszka aktualnie w Budapeszcie ze swoją uroczą właścicielką - Nelli.

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż
 

2016-09-02
AERON i ARANIR

Wczoraj, nasze dwa prześliczne szczenięta charcika włoskiego, Stupor Mundi AERON i Stupor Mundi ARANIR poznały swoją nową, wspaniałą rodzinę z Kanady. Mimo bardzo długiej podróży do nowego domu, maluszki przybyły do Kanady zdrowe i w znakomitej kondycji.
Aktualnie już w objęciach kochających i troskliwych właścicieli.

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż


2016-08-20
Stupor Mundi AERON

Szczen charcika włoskiego w wieku 6 tygodni

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż

charcik wloski szczeniaki na sprzedaż


2016-08-16
Stupor Mundi BERTHON

 Nasz 7-mio tygodniowy charcik włoski
 


2016-08-09
Stupor Mundi XERXES THE KING

 Xerxes, syn Natanka i Abi, miotowy brat Xuxy - Xerxes jest przepięknym charcikiem włoskim!


 Zdjęcia: Dorina Auksztulewicz2016-08-03
Stupor Mundi DELILAH

Przepiękna charciczka włoska, córeczka NORIN, na zdjęciu razem ze swoją właścicielką.
Myślę, że dodatkowy komentarz jest zbędny.

    

 2016-07-27
Stupor Mundi DOREEN

 Postanowiłam pokazać dziś coś, co dostałam już jakiś czas temu.
Przepiękne zdjęcie urodzonej u mnie suni charcika włoskiego Stupor Mundi DOREEN wykonane przez profesjonalnego fotografa.
Fotografię otrzymałam w tradycyjnej wersji papierowej, co dodaje jej uroku.
Co za niespodzianka!
Obrazek jest tak piękny, że nie mogę od niego oderwać oczu.
Arcydzieło!2016-07-25
Wystawa klubowa 2016 

W niedzielę pod Częstochową odbyła się Wystawa Klubowa organizowana przez Klub Charta w Polsce.
W licznej i bardzo mocnej stawce 39 charcików włoskich  Stupor Mundi KEVA wywalczyła brązowy medal.
Keva jest małą i wyjątkowo filigranową suczką, mimo to bardzo dzielnie staje w szranki z większymi od siebie konkurentkami.
Wielkie gratulacje dla Was Dziewczyny !!!


Zdjęcia: Kasia Mijakowska.
Serdecznie dziękuję Kasiu!!!!


2016-07-22
Narodziny szczeniąt

Abigail urodziła o własnych siłach trzech błękitnych przepięknych chłopczyków.
Jeden z maluszków jest dostepny, ale! ze względu na swój niesamowity potencjał - tylko w ręce wystawowe.

 

2016-07-18
Trening coursingowy

W miniony weekend byłam z moją najmłodszą charcikową pociechą na treningu coursingowym organizowanym pod Trójmiastem. Spędziliśmy miło czas wśród innych miłośników chartów, a moje najmłodsze charcikowe dziecko miało okazję poznać swoich większych kuzynów. 
Ogromne podziękowania dla hodowli whippetów -> Majesticanis za możliwość treningu i spotkania! Zdjęcia: Maciej Wróbel

 
2016-07-13
ABIGAIL Pustynny Wiatr

Zdjęcia Abi wykonane 62 dnia ciąży.
Abigail ma aktualnie 6 lat 6 miesięcy i czuje się oraz wygląda rewelacyjnie. Poprzedni swój miot urodziła 2 i pół roku temu, obecnie po długiej przerwie jest ponownie w ciąży i patrząc na nią, nie mogę się nadziwić temu, jak bardzo ciąża jej służy. Abi należy do tych nielicznych suczek, które jakby "zostały stworzone" do posiadania szczeniąt. Abigail ma bardzo silny instynkt macierzyński, zawsze z wielkim oddaniem i troską opiekuje się swoimi dziećmi, a czas ciąży przechodzi wręcz śpiewająco. Mocno wierzę w to, że nastawienie suki w ciąży oraz jej troskliwość podczas odchowywania maluchów przekłada się na kondycję fizyczną oraz psychiczną szczeniąt. Nie ma wielu lepszych widoków dla hodowcy jak tryskająca zdrowiem i radością szczenna suka.  
2016-07-09
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Warszawa

Na wystawie warszawskiej, sędziowana przez Gabrielę Ridarcikovą ze Słowacji, Stupor Mundi KEVA otrzymała ocenę doskonałą. 
Gratulacje!!!


Za zdjęcie dziękuję Kasi Żurek!

 
2016-07-03
Wystawa Psów Rasowych Gorzów Wlkp

Na dzisiejszej wystawie w Gorzowie Stupor Mundi D'ARTAGNAN otrzymuje ocenę doskonałą oraz tytuły Zwycięstwo Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie.
Charciki włoskie oceniała hodowczyni chartów szkockich i irlandzkich Hanna Woźna-Gil
Gratulacje!!!
  

2016-06-26
Wystawa Psów Rasowych Szczecin

W Szczecinie ogromny sukces osiągnął Stupor Mundi D'ARTAGNAN, który dopiero zaczyna swoją przygodę z wystawami. Chłopczyk otrzymał ocenę doskonałą, tytuł Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie i ostatecznie Zwycięstwo Rasy!!! Charciki sędziował Grzegorz Weron.
Ogromne gratulacje dla opiekunów! 
  2016-06-18
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Kraków

Na wystawie w Krakowie Stupor Mundi KEVA wygrała pierwsze miejsce w swojej klasie z oceną doskonałą, wnioskiem CWC i wspaniałym opisem! "Doskonała wielkość i proporcje", "dobrze wysklepione lędźwie i ustawiony zad", "dobrze kątowane kończyny dobrze prowadzone, "ruch bardzo typowy i efektowny". Sędziował wybitny charci specjalista, hodowca chartów rosyjskich i angielskich Tomasz Kuszyk. Dziękujemy za tyle miłych słów o naszej dziewczynie!
Gratulacje Dorino!!!

 Zdjęcia Zenon Auksztulewicz

 
2016-06-07
Wystawa Psów Rasowych Świebodzice
 
W miniony weekend na wystawie psów rasowych w Świebodzicach prezentowała swoje wdzięki Stupor Mundi KEVA wygrywając pierwsze miejsce w swojej klasie. Gratulacje Dziewczyny! Charciki włoskie sędziowała Hanna Woźna - Gil. Ogromne podziękowania dla Natalii Jaklewicz za śliczne zdjęcia!


 2016-05-21
 KAIYAH

KAIYAH vel "Clara" w wieku 2 lat i 4 miesięcy.
Clarcia jest przepięknym charcikiem i do tego w znakomitej kondycji Zdjęcia: Elżbieta Lischke. Ogromnie dziękuję!


2016-05-16
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi

 Stupor Mundi KEVA na swojej drugiej wystawie w dorosłej klasie otrzymała doskonała ocenę, wspaniały opis od włoskiego sędziego (Bruno Nodali) oraz została tego dnia drugą Najlepszą Dorosła Suką w Rasie charcik włoski z wnioskiem Reserve CACIB.

Ogromne gratulacje Dorino!  2016-04-19
XUXA

XUXA w wieku 3 lat i 3 miesięcy.
 2016-04-16
 Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich Wrocław (PL)
  
 Dziś na wystawie we Wrocławiu próbowała swoich sił na ringu Stupor Mundi KEVA - pierwszy raz wystawiana w dorosłej klasie. KEVA oceniana była przez polską panią sędzię - Annę Rożniatowską i otrzymała bardzo ładny opis, ocenę doskonałą oraz wygrała pierwsze miejsce w swojej klasie. 
Ogromne gratulacje!


Zdjęcie: Dorina Auksztulewicz


2016-04-08
YARMANI 

2 dni temu dzieci z miotu "Y" skończyły 4 miesiące. Poniżej zdjęcia Yarmaniego. Śliczny chłopak!!! Zdjęcia: Paulina Pola. Dziękuję!


2016-04-05
NATAN

 Aktualne zdjęcia NATANKA. NATAN w zeszłym miesiącu skończył 8 lat! Chłopak jest cały czas w znakomitej kondycji, a umysłowo zachowuje się jak 6-cio miesięczne szczenię. Nadal z nieustannym entuzjazmem i radością do całego świata. Na zdjęciach może tego nie widać, bo Natanek to również niesłabnąca oaza spokoju i często zachowuje się bardzo statecznie, ale to nadal pełen szczenięcego wigoru charcik. 


 2016-04-02
XERXES

 Najświeższe zdjęcia tego przystojnego chłopaka, który 3 miesiące temu 27 grudnia 2015 roku skończył 3 lata.

 Zdjęcia: Dorina Auksztulewicz. Dziękuję!


2016-03-31
KEVA

Keva 21 stycznia skończyła 2 lata. Aktualne zdjęcia tej ślicznej dziewczyny:Poniżej na zdjęciu rodzinnie z Mariką i Xerxesem.
   

Zdjęcia: Dorina Auksztulewicz. Dziękuję!


2016-03-30
YAEGER - w wieku 3 miesięcy i 3 tygodni

YAEGER wszedł w intensywny okres rozwoju. W ciągu ostatniego miesiąca niesamowicie wyciągnął się w górę i ten proces będzie trwał jeszcze około 2 miesiące. Potem zacznie "wypełniać się" i rosnąć w szerz. To najbardziej wymagający okres odchowywania szczenięcia. 
YAEGER prawie 4-ro miesięczny już pokazuje jakim charcikiem będzie w przyszłości: charcikiem włoskim o doskonałych proporcjach z idealnym kątowaniem i piękną charcią głową. YAEGER reprezentuje typ, charakterystyczny dla NATANKA, co mnie cieszy, bo świadczy o mocnych genach, które nie tracą swojej mocy z kolejnym pokoleniem. 
Poniżej połączenie trzech zdjęć reprezentujące typowy i bardzo charakterystyczny ruch dla charcika włoskiego - YAEGER podczas swobodnego poruszania się pokazuje "co mu w genach gra".2016-03-29
YAEGER
 
Jeden z ostatnich, wspólnych spacerów. YAEGER, aktualnie najmłodszy charcik włoski pod moją opieką, za parę dni wyjeżdża do swojego wspaniałego domu.
2016-03-26
Wesołych Świąt!
 
Radości, Spokoju, Zdrowia, Ciepła i Bliskości, a przede wszystkim Udanego Wypoczynku!
Dla wszystkich Znajomych oraz Nieznajomych odwiedzających naszą stronę.
Serdeczności2016-03-23
Mamy szczenięta!!! 
 Trzy śliczne błękitne dziewczynki. Urodzone późnym wieczorem 22 marca. Wagi urodzeniowe: 206 gram, 186 gram i 135 gram. Wszystkie dziewczynki są bardzo silne i aktywne. Cała czwórka: mama i dzieci czują się wspaniale. 2016-03-19
♥ Dziś świętujemy 8 urodzinki NATANKA2016-02-14
XERXES i KEVA przesyłają walentynkowe pozdrowienia 
i życzą dużo Miłości w każdym dniu roku


Stupor Mundi KEVA
 

Stupor Mundi XERXES THE KING
 
 Zdjęcia: Małgorzata i Zenon Auksztulewicz


Popularne posty